Dlaczego warto mieć wyciskarkę soku ?

News

Wiele osób zastanawia się co można robić, aby być zdrowym. W dzisiejszych czasach nie ma jednoznacznej recepty, ale można sobie i swojemu zdrowiu jakoś pomoc. na pewno świetnym rozwiązaniem będzie kupowanie wyciskarki do soków, która pozwoli nam na przygotowywanie świeżych soków z owoców i warzyw.

Nasz organizm dzięki nim będzie oczywiście otrzymywał bardzo wiele cennych składników w postaci witamin oraz minerałów. Są one niezbędne do tego, byśmy mogli normalnie funkcjonować. Dawniej robiono soki z sokowirówek, ale tak naprawdę okazało się, że nie mają one tak dobrego wpływu na nasze zdrowie. Sok, który uzyskuje się z użyciem sokowirówki nie będzie ani zdrowy, ani pełnowartościowy. Wręcz przeciwnie. Często takie urządzenie doprowadza do sytuacji, w której traci się cenne składniki odżywcze, jakie powinny się znajdować w takim soku.

zasada wyciskania soków Przez podgrzanie i natlenienie zniszczone będą witaminy czy minerały. Wyciskarki do soków działają inaczej. Mogą kształtem przypominać nam maszynkę do mielenia. Wszystko oparte będzie o specjalne wałki ślimakowe, które są doskonale dopasowane do siebie i działają w oparciu o napęd elektryczny lub ręczny. Wyciskarka działa bardzo dokładnie, dochodzi do gniecenia i rozdrobnienia owoców przez ślimaki, tak by w kolejnym etapie dało się uzyskać więcej soku.

Taki proces jest dużo bardziej efektywny i daje nam możliwość uzyskania cennego soku. Urządzenie działa na zasadzie wykonywania wolnych obrotów co może sprawić, że taki sok będzie miał zachowane wszystkie cenne składniki. Ostatni etap to przecieranie pulpy przez sito. Sok zawsze będzie zdrowy i świeży. Jeśli posiadamy wyciskarkę do soków możemy przygotowywać sobie naprawdę doskonałe produkty. Znajdować się będą w nim cenne witaminy, minerały.

przepisy na wyciskane soki Mamy kilka ciekawych propozycji na sprawdzone, smaczne soki.

TROPIKANA: 2 obrane, pokrojone owoce mango 3 obrane kiwi ½ pokrojonego ananasa ½ filiżanki świeżych liści mięty 1 filiżanka kruszonego lodu

SPOSÓB PRZYGOTWANIA : Wyciśnij mango, kiwi i ananasy. Przesyp lód do czterech szklanek, dopełnij sokiem i zamieszaj.

SOK POPRAWIAJĄCY WITALNOŚĆ : 6 marchwi 4 duże jabłka 2 średnie łodygi selera naciowego plaster (1 cm) imbiru do smaku 1 duża pomarańcza

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA : Obraną marchew, pokroić na części. Jabłka pokroić, ale nie usuwać gniazd. Zamiast pomarańczy możesz użyć ananasa lub czerwonego buraka. Korzystając z takiego soku będziemy mogli zdecydowanie poprawić stan swojego zdrowia, przez dostarczenie cennych witamin i minerałów, które uzupełnią braki i pozwolą usunąć toksyny.