Zdrowie Uwięzione w Sokach

News

Jeśli nie będziemy się właściwie odżywiać to musimy się liczyć z tym, że nasz organizm będzie miał mniejszą wydajność w pracy, wyniki w nauce będą gorsze. Niekiedy pojawiają się wahania nastroju, większy stres a za nim także poczucie niepewności oraz zagrożenia.

Jeśli nie mamy aktywności fizycznej i ciągnąć się za nami złe praktyki żywieniowe rozwija się plaga otyłości. Przez otyłość wiele osób ma problem z chorobami miażdyżcowymi czy cukrzycą. Stosowanie diet zawierających dużo białka a niewiele owoców czy warzyw może także działać niekorzystnie i powodować problemy nowotworowe z jelitem grubym. Badania pokazują, że jest ścisły związek z rakiem jelit a dietą, która jest uboga w owoce czy warzywa.

WARTO PIĆ NATURALNE SOKI

Jeśli wypijemy naturalny sok to wystarczy tylko 15 minut, by ponad 70% składników cennych dla naszego organizmu było już strawionych. Jeśli jemy całe warzywa czy owoce organizmowi zajmuje to kilka godzin. Dlatego jeśli pijemy soki to nas układ trawienny będzie mógł odpocząć i w tym okresie będzie można przeprowadzić remont, a więc oczyszczenie układów i organów z toksyn. Jeśli ktoś chce walczyć z osteoporozą powinien decydować się na spożywanie soku, w którym będzie dużo wapnia, witaminy C oraz D a także fosforu, potasu i magnezu. W celach profilaktycznych można sobie spożywać sok z marchwi połączony z burkiem. Badania pokazują, że taki sok zatrzymuje rozwój guza i będzie odpowiadał za niszczenie komputer nowotworowych.

W dzisiejszych czasach tak naprawdę znalezienie zdrowego człowieka okazuje się bardzo trudne. Dlatego nie ma się co dziwić, że wszelkie metody leczenia, także te naturalne mogą się obecnie doskonale rozwijać. Soki ze świeżych warzyw czy owoców dają naprawdę masę możliwości i warto je wykorzystywać dla dobra swojego organizmu.

soki z wyciskanych warzyw Soki warzywne - mogą one leczyć choroby skóry, egzemy, pryszcze, zapalenie oczu, jeśli połączy się marchew, ogórek oraz sałatę. - leczą ból brzucha, kolki, skurcze, zaparcia, gazy, anemię jeśli połączy się składniki w postaci marchwi i szpinaku. - na układ moczowo – płciowy działa doskonale sok przygotowywany z użyciem marchwi oraz pietruszki - oczyszczenie organizmu ze śluzu, oraz rozbicie tkanki tłuszczowej będzie w stanie gwarantować nam sok z pomidorów, jabłek, dyni i cytryny - świeży i ładny wygląd skóry można zagwarantować sobie sokiem z ogórka a i czarnej porzeczki, która ma również dużą ilość witaminy C. Jeśli więc ktoś chce zadbać o swoje zdrowie powinien decydować się na włączenie takich soków do diety.