Sok owocowy

News

Lekarze uważają raczej, że sklepowe soki nie mają zbyt dużej wartości. Nawet niektórzy uważają, że mogą powodować większą otyłość.

Określone przez sprzedawców jako stuprocentowe soki mają bardzo często niewielkie ilości witamin, minerałów oraz enzymów. Dlatego jeśli w ogóle chcemy dbać o swoje zdrowie i szukamy możliwości spożywania naturalnych produktów, dobrze będzie się zdecydować na soki świeżo wyciskane.

Zalety soków

Świeże soki oczywiście mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Zalety będą w głównej mierze wynikać z tego jakie owoce będą służyć do przygotowywania soku. Wiśnie mogą działać przeciwzapalnie, truskawki poprawią pracę serca, a także układ naczyniowy, maliny zaś będą działać rozgrzewająco. Świeże soki to również cenne źródło witamin, soli mineralny a także potasu oraz kwasu organicznego. Wyciskane soki mają również cenny dla nas błonnik oczyszczony, który będzie znajdował się w miąższu owocowym.

Spożywanie regularnie takich soków to między innymi mniejszy cholesterol skuteczne oczyszczenie z toksyn a także lepsza odporność. Soki tego rodzaju mogą stanowić o zbilansowanej diecie, która będzie uzupełniać skutecznie braki tych składników, które właśnie dla nas będą najważniejsze. Dzięki owocom poprawi się wygląd skóry, włosów i pozytywnie będzie to wpływać na paznokcie oraz zęby

Wyciskarka do soków

Wady soków

Wadą soków będzie jednak to, że trzeba je przygotowywać bezpośrednio przed spożyciem w zasadzie nie można takie soku przechowywać powyżej pięciu godzin. Sok owocowy ma również bardzo dużo cukru. Dlatego dietetycy przede wszystkim chcą nas przekonywać o tym, że najlepsze dla nas są soki warzywne, które przez dietetyków oceniane będą pozytywnie. Soki takie można spożywać praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Soki owocowe a odchudzanie

Owoce to przede wszystkim woda, cukier oraz błonnik. W smaku są doskonałe, jednak dostarczą nam również wiele kalorii. Soki różnią się tym, że jest tam mniej błonnika ale kaloryczność nadal będzie wysoka. Dlatego soki owocowe nie mogą zastępować tego co spożywamy każdego dnia. Mogą być jedynie uzupełnieniem racjonalnej diety. Pamiętajmy, że sok z owoców spowoduje szybki wzrost cukru we krwi i na pewno na diecie odchudzającej nie będzie to dobre rozwiązanie.