21-dniowa dieta sokowa: jak i dlaczego

News

21-dniowa dieta sokowa to świetny sposób na jak najszybsze pozbycie się toksyn nagromadzonych w organizmie. Może to być Twoja ucieczka do zdrowszego życia, pod warunkiem, że jesteś gotowy zmienić swoje nawyki żywieniowe po zakończeniu tego programu.

I nie popełnij błędu. Dzisiaj żyjemy otoczeni ze wszystkich stron substancjami toksycznymi. Substancje te gromadzą się w naszym organizmie każdego dnia. Powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby zmniejszyć ilość toksyn, na które narażony jest Twój organizm. Rodzaj oczyszczania sokami, o którym mówimy w tym poście, jest jednym z najlepszych sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn.

Podłoże 21-dniowej diety sokowej

Jednym z problemów z tymi toksynami jest to, że gromadzą się one w narządach wewnętrznych i systemach. Jeśli miałeś tylko jeden lub dwa rodzaje toksyn w niższych stężeniach, wątroba będzie w stanie poradzić sobie z nimi. Ale co, jeśli jest ich o wiele więcej? I co, jeśli przyjmujesz je dzień w dzień?

Zbyt wiele toksyn jest w stanie spowodować wiele problemów. Na przykład, mogą one uniemożliwić Twojemu organizmowi prawidłowy metabolizm składników odżywczych pochodzących z pożywienia, które spożywasz. Może to prowadzić do przybierania na wadze, nie wspominając o innych problemach zdrowotnych.

21-dniowa dieta sokowa ma na celu nie tylko usunięcie tych toksyn, ale również przywrócenie organizmowi zdolności do odżywiania się.

Kiedy soki są przyjmowane przez okres 21 dni lub dłużej, może to pomóc w uzyskaniu niesamowitych korzyści. Jedną z płaszczyzn, na których jest to widoczne, jest lepsza zdolność do trawienia składników odżywczych.

Proces trawienia składników odżywczych jest czymś, co wymaga dużo energii. Ilość energii, która jest wymagana jest określona przez rodzaj żywności i napojów. Przyjrzyjmy się niektórym z tych rodzajów.

Na przykład, przetworzona żywność jest zawsze trudna do strawienia. Niektóre przykłady to makaron i białe pieczywo. Ogólna zasada jest taka, że wszystko, co nie jest świeże lub pełnowartościowe, zalicza się do tej kategorii. Fast foody również należą do żywności ciężkostrawnej.

Ze względu na powszechność przetworzonej żywności, większość tego, co typowy Amerykanin przyjmuje do swojego organizmu jest bardzo uboga w składniki odżywcze.

Mięso jest również trudne do strawienia, co jest jednym z powodów, dla których niektórzy ludzie stają się wegetarianami lub weganami. W świecie Standardowej Zachodniej Diety, ludziom zazwyczaj brakuje potrzebnej ilości energii na co dzień. Nie są w stanie wstać rano z łóżka, a nawet wykonać kilku prostych zadań. Mają nawet trudności z podjęciem jednego lub drugiego ćwiczenia.

Czy chcesz wiedzieć dlaczego? Odpowiedź nie jest wcale taka odległa. Zadaj sobie pytanie, ile jesz warzyw i owoców na co dzień. Wiele z tego, co jesz, nie ma żadnych wartości odżywczych i jako takie przyczynia się do Twoich problemów.

21-dniowa dieta sokowa pomoże rozwiązać te problemy, nawet jeśli będzie to miało charakter tymczasowy. To znaczy, jeśli wrócisz do poprzedniego stylu życia.

Przez okres 3 tygodni (21 dni) będziesz przyjmować głównie soki. Powinny to być przede wszystkim świeżo wyciskane soki warzywne. Są one bardzo lekkostrawne, co oznacza, że będziesz miał dodatkową energię, ponieważ nie będzie ona zużywana na trawienie.

Trawienie świeżych soków nie wymaga wiele energii. Ponadto świeże soki zawierają wiele surowych składników odżywczych, na przykład silne enzymy trawienne, przeciwutleniacze, minerały i witaminy.

Najbardziej niesamowitą korzyścią z programu takiego jak ten jest to, że twoje ciało będzie w stanie samo się uzdrowić, biorąc pod uwagę fakt, że ma teraz dużo energii dostępnej dla procesu uzdrawiania.

Zamiast być spędzony na trawienie, energia ta zostanie wykorzystana do detoksykacji, jak również oczyszczania organizmu.

Nawet jeśli jest to program z wielu korzyści, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem tej przygody diety. Zrób to w każdym przypadku, a zwłaszcza, jeśli masz problemy zdrowotne. Od wykwalifikowanego dietetyka lub pracownika służby zdrowia uzyskasz najlepsze porady na temat tego, jak uzyskać to, co najlepsze i uniknąć najgorszego z tego programu.

Jak to jest zrobione

Pomimo nazwy, nie spędzisz całego okresu na piciu soków. Istnieją trzy fazy i tylko podczas pierwszej będziesz pić tylko świeże soki. Po zakończeniu pierwszej fazy będziesz stopniowo wprowadzać do swoich posiłków pokarmy stałe. Oto jak to się odbywa.

Faza pierwsza - post sokowy

Jest to okres, który będzie trwał kolejno 7 dni. Polega on na piciu wyłącznie świeżych soków warzywnych i owocowych. Upewnij się, że robisz swoje własne soki. Jest to ważny punkt, jeśli chcesz uzyskać najwyższą wartość odżywczą z tego programu. Kupowanie gotowych soków lub różnych napojów komercyjnych nie jest czymś, na czym powinieneś polegać. Istnieją ludzie, którzy będą mieli swoje soki rozcieńczone wodą, i to jest w porządku. Możesz też pić wodę po wypiciu soku. W obu przypadkach należy używać czystej wody źródlanej lub filtrowanej.

Faza druga - Jedzenie lekkie

W tej fazie (następne 7 dni) zaczniesz jeść stałe pokarmy. Twoje ciało powinno mieć czas na przystosowanie się do stałego pożywienia, po tym jak w pierwszej fazie spożywało tylko soki.

Przez okres 3 dni dokonaj przejścia, przyjmując tylko świeże owoce i zupy warzywne. Upewnij się, że Twoje posiłki są lekkie, o połowę mniejsze niż zwykle. W razie potrzeby możesz zwiększyć częstotliwość posiłków. Na przykład, zamiast jeść 3 duże posiłki dziennie, będziesz jeść 6 znacznie mniejszych posiłków. Pozwoli to organizmowi przyzwyczaić się do ponownego trawienia pokarmów stałych.

Faza trzecia - surowe jedzenie

W tej fazie większość pożywienia musi być surowa i świeża. Aż dwie trzecie tego, co jesz, powinno być teraz w postaci stałej. Opieraj swoje posiłki na surowych owocach, sałatkach i warzywach. Unikaj mięsa. Możesz jednak spożywać mniejsze ilości ryb lub owoców morza, ale nie powinny być one smażone.

Słowo o ostrożności

Jak już wspomniano, upewnij się, że przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie porozmawiasz z lekarzem. Tak dla bezpieczeństwa.

21-dniowa dieta sokowa nie jest odpowiednia dla osób w ciąży, karmiących piersią lub poddawanych zabiegom medycznym. Niektórzy eksperci ds. żywienia ostrzegają, że istnieje bardzo mało dowodów na poparcie diet detoksykacyjnych, takich jak ta.

Możliwe skutki uboczne to odwodnienie, mdłości i zawroty głowy. Jeśli nie jesteś pewien, co robisz, Twój plan diety powinny być recenzja przez lekarza, aby upewnić się, że istnieje wystarczająco dużo ważnych składników odżywczych, takich jak niezbędne białka, wapń, wystarczająco dużo kalorii i innych.

Zawsze istnieje pokusa powrotu do niezdrowego systemu odżywiania po zakończeniu 21-dniowej diety sokowej. Unikaj tego. Wykorzystaj wszystkie dostępne Ci środki, aby zapobiec staremu sposobowi życia.

Wiedz, że korzyści płynące z tego programu są wielkie, ale nie potrwają długo. Aby czerpać z nich korzyści w sposób ciągły, musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe i styl życia. Regularne ćwiczenia będą również potrzebne w tym momencie.

Bycie w stanie żyć zdrowo jest proste, jeśli możesz ćwiczyć regularnie i jeść zdrowo. Jeśli chcesz, aby takie korzyści utrzymywały się w czasie, upewnij się, że trzymasz się tego, co ten program nakreśla.

Wnioski

Wiele osób ma pozytywne opinie po wypróbowaniu programu diety sokowej na 21 dni.

Sokowanie jest doskonałym sposobem na utrzymanie zdrowia. Jednak do prawidłowego trawienia potrzebne są również odpowiednie ilości pokarmów stałych. Pokarmy stałe są potrzebne ze względu na zawartość błonnika, który jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego.

Należy starać się unikać toksyn środowiskowych w miarę możliwości, niezależnie od aktualnych nawyków żywieniowych. Jeśli będziesz uważnie wybierać produkty spożywcze (żywność ekologiczna, rynek rolniczy itp.) i jeśli wiesz, co robisz, nie będą one już stanowiły wielkiego problemu.

A raz na jakiś czas powtórz proces oczyszczania za pomocą 21-dniowej diety sokowej. Poczujesz się o wiele lepiej, odświeżony i gotowy na nowe przygody życiowe. Za Twoje zdrowie!