Dwuślimakowe wyciskarki do soków, opis działania i funkcjonalność

News

Jest to świetne rozwiązanie, które może zastąpić wyciskarki z jednym wałkiem. Są one także wolnoobrotowe a sok powstanie w taki sposób, że nie będzie napowietrzony. Nie emitują ciepła, dlatego ważne składniki nie będą zniszczone.

Sama nazwa wskazuje, że posiadają one dwa wałki, które mają taką samą budowę. Producent ustawia je równolegle względem siebie tak by się zazębiały. W tym przypadku miąższ będzie miażdżony przez ocierające się wałki. Wydobyty sok następnie jest filtrowany z włókien oraz resztek miąższu a potem odprowadzony do podstawionego pojemnika. Suchy miąższ usuwany jest do zbiornika zewnętrznego.

Konstrukcja z dwóch ślimaków jest bardzo efektywna i wydajna, daje wiele korzyści. można nią przetwarzać dosłownie każdy rodzaj warzyw czy owoców również warzywa liściaste, cytrusy czy owoce jagodowe. Jeśli chce się stosować zdrową dietę opierającą się na sokach to takie urządzenie będzie idealnym rozwiązaniem. Słynna terapia doktora Gersona zakłada właśnie wykorzystywanie takiego urządzenia. Dzięki tym sokom łatwej mamy sobie radzić z chorobami nowotworowymi. Jeśli chce się mieć model wyciskarki dwuślimakowej, która ma dodatkowe opcje takie jak mielenie czy przygotowywanie makaronu to obecnie takie opcje są już dostępne i wydaje się, że ich wykorzystywane jest dobrym rozwiązaniem. W sprzedaży jest bowiem wiele różnych, mocno udoskonalonych urządzeń.

Zalety wyciskarek dwuślimakowych:

dobre strony wyciskarek dwuślimakowych Urządzenie pozwala na przygotowywanie soku, który będzie miał doskonałą jakość i będzie bogaty w enzymy, witaminy, sole mineralne a także inne cenne dla zdrowia składniki. Sok nie jest napowietrzony ani nie będzie nagrzany, dzięki czemu przez dłuższy okres czasu może zachować swoje wartości odżywcze i można go przechowywać w lodowce przez kilkadziesiąt godzin. Z pomocą urządzenia można pozyskiwać sok również z roślin liściastych, owoców jagodowych czy ziół. Żadne inne urządzenie nie będzie w stanie pozyskiwać soku z taką wydajnością jak wyciskarka. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli ktoś chce stosować zdrowe terapie opierające się właśnie na naturalnych sokach. 

Wady wyciskarek dwuślimakowych:

System wolnoobrotowy oznacza, że mniejszą ilość obrotów wałków na minutę będzie wykonywać takie urządzenie, a to będzie wiązało się z czasochłonnym pozyskiwaniem soku. Urządzenie niekiedy będzie również uciążliwe w czyszczeniu. Wyciskarki dwuślimakowe są trudniejsze w montażu, większe oraz cięższe niż jednoślimakowe wyciskarki czy sokowirówki, dlatego nie wszystkim będą odpowiadać ze względu na te rozmiary.