Plusy naturalnych soków oraz wady sklepowych.

News

Wiele osób wierzy, że matka natura daje nam to co najlepsze i pozwoli odejść od chemicznych dodatków, które niestety nie do końca są dla nas odpowiednie. Między innymi dlatego obecnie modne stają się soki owocowe.

Soki. Pewnie każdy lubi wypić smaczny, aromatyczny sok owocowy. Najsmaczniejsze są te soki świeżo wyciskane, które mają wiele miąższu i naturalnej słodyczy. Można sobie takie soki zapewnić w zaciszu własnego domu, jeśli tylko zdecydujemy się na inwestycje w nowoczesną wyciskarkę, dzięki której pozyskiwanie soku będzie możliwe. stanie się on dodatkiem do naszej diety i to my zawsze będziemy mogli dokładnie decydować o tym jakie składniki będziemy wykorzystywać w celu przygotowania idealnego soku.

Plusy. Za samodzielnym przygotowywaniem soku przemawia wiele przesłanek. Picie własnoręcznie przyrządzonego napoju to świetne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu nasz organizm dostanie dzienną dawkę witamin oraz minerałów, które będą w idealnej formie, która będzie dla organizmu łatwo przyswajalna. W składzie znajduje się także zdrowy cukier, który jest niezbędny do funkcjonowania naszego organizmu. Reguluje on spożywanie soków i oczyszcza organizm z toksyn, dzięki czemu naturalne soki są również źródłem młodości.

Wady gotowych soków. W sklepach znajdziemy masę różnorakich soków w kartonach i butelkach. Wydaje nam się, że są doskonałe i pełnowartościowe, ale to najczęściej nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Producent zapewnia nas o ich doskonałości, ale bardzo często okazuje się, że taki sok jest marny ponieważ był pasteryzowany. Warto również sprawdzić czy przypadkiem sok nie jest pozyskiwany z zagęszczonego soku owocowego co tak naprawdę będzie oznaczało, że jest on przygotowywany przez rozcieńczenie wodą wcześniej przygotowanego koncentratu, który w większości przypadków jest uzupełniany syropami cukrowymi i chemicznymi dodatkami.

sztuczne soki z kartonów Powszechnie stosowany będzie także kwas cytrynowy, który ma udowodnione działanie, które wpływa pogarszająco na mózg i może opóźnić rozwój u dzieci. Soki naturalne Jeśli bierzemy pod uwagę zagrożenia, jakie płyną z nieświadomego kupowania takich soków w marketach może się okazać, że właśnie kupno wyciskarki będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, na jakie trzeba się zdecydować. Wtedy to my będziemy decydować o tym co znajdzie się w naszym soku i w 100% będziemy mieli kontrole nad jego składem. Lepiej więc odejść od kupowania soków w kartonach na rzecz zdrowych, wartościowych soków naturalnych, które dostarczą do organizmu masę cennych składników.