Dlaczego kochamy olej kokosowy w smoothie

News

* Superfood Spotlight *.

Olej kokosowy stał się niesamowicie popularny w ostatnich czasach, zwłaszcza wśród entuzjastów fitness. Oferuje on czyste paliwo. Jeśli planujesz zrobić smoothies, powinieneś rozważyć dodanie oleju kokosowego w smoothies. Zapewni on Twojemu organizmowi mnóstwo korzyści i pomoże w przetwarzaniu innych składników. Kiedy zaczniesz używać oleju kokosowego, nie ma odwrotu. Z zaledwie łyżką oleju kokosowego możesz przenieść swoją podróż po zdrowie i kondycję na wyższy poziom. Oto dlaczego je kochamy.

Czym jest olej kokosowy?

Olej kokosowy to olej jadalny, który jest pozyskiwany z knota, mleka i mięsa owoców kokosa. Oferuje on biały stały tłuszcz, który można łatwo stopić. Olej ten jest szeroko stosowany w wielu gałęziach przemysłu. Ponieważ jest zapakowany w tłuszcz nasycony, jest znany z wielu korzyści zdrowotnych.

Historia oleju kokosowego

Historia oleju kokosowego sięga aż 4000 lat wstecz. Ludzie od dawna wiedzieli o jego leczniczych i jadalnych właściwościach i korzystali z nich. Olej kokosowy jest szeroko stosowany na subkontynencie indyjskim, w Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. W rzeczywistości, indyjska medycyna ajurwedyjska wykorzystuje olej kokosowy do leczenia umysłu, ciała i ducha od 1500 lat p.n.e. Kapitan Cook, wczesny europejski odkrywca, wspomniał nawet, że region Pacyfiku opiera się na oleju kokosowym.

Tradycyjne zastosowania oleju kokosowego

Biorąc pod uwagę historię oleju kokosowego, nie powinno dziwić, że istnieje tak wiele jego zastosowań! Chociaż nadal często używamy oleju kokosowego do podobnych rzeczy, poniżej znajduje się kilka przykładów tego, jak olej kokosowy był używany przez lata.

Do ochrony skóry

Olej kokosowy był używany tradycyjnie do ochrony skóry przed promieniami UV (ultrafioletowymi), które są odpowiedzialne za zwiększenie ryzyka zachorowania na raka skóry i powodują brązowe plamy i zmarszczki. Obecnie badania sugerują, że olej kokosowy może pomóc zmniejszyć wpływ szkodliwych promieni UV na nasze ciało.

Aby zwiększyć metabolizm

Aby pomóc zwiększyć metabolizm osób, olej kokosowy był szeroko stosowany w przeszłości. Powodem, dla którego był on bardzo skuteczny jest to, że jest on wypełniony MCT (Medium-Chain Triglycerides), kwasami tłuszczowymi, które są szybko wchłaniane przez organizm i pomagają spalić więcej kalorii. Tak więc, olej kokosowy był używany do zwiększenia tempa metabolizmu.

Do gotowania

Ponieważ olej kokosowy może pochwalić się wysoką zawartością tłuszczów nasyconych, był używany do gotowania, zwłaszcza gotowania w wysokiej temperaturze, jak smażenie. Kiedy tłuszcze nasycone są podgrzewane w bardzo wysokiej temperaturze, nadal zachowują swoją strukturę, co nie ma miejsca w przypadku olejów roślinnych, które zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Oznacza to, że podgrzewanie olejów do gotowania, takich jak słonecznikowy i kukurydziany, przekształciłoby je w toksyczne związki, które mają szkodliwe działanie.

Aby poprawić zdrowie zębów

W przeszłości olej kokosowy był zalecany przez dentystów, ponieważ okazał się skuteczną opcją w walce z bakteriami. Zwalcza on bakterie Streptococcus mutans, które są odpowiedzialne za próchnicę, płytkę nazębną i choroby dziąseł. Dzisiejsze badania wykazują, że płukanie zębów olejem kokosowym przez około 10 minut może pomóc w redukcji bakterii i stanów zapalnych.

Aby złagodzić podrażnienia skóry, w tym egzemę

Kiedy brakowało kremów pielęgnacyjnych i balsamów do ciała, ludzie polegali na oleju kokosowym w leczeniu podrażnień skóry, takich jak egzema i inne zaburzenia skóry. Naukowcy stwierdzili dziś, że olej kokosowy może działać jako konwencjonalny środek nawilżający.

Korzyści płynące z oleju kokosowego

Olej kokosowy oferuje mnóstwo korzyści, jak wspomniano poniżej.

1. Zachęca do spalania tłuszczu

Ponieważ olej kokosowy jest bogaty w MCT, może pomóc organizmowi spalić więcej kalorii. Oznacza to, że można dodać olej kokosowy do promowania utraty wagi. Chwaląc się właściwościami spalania tłuszczu, pomoże Ci osiągnąć idealną wagę.

2. Zapewnia szybkie źródło energii

Ponieważ MCT są znane ze swojej zdolności do zapewnienia pędu energii, będziesz korzystać z natychmiastowego zastrzyku energii, gdy spożywasz olej kokosowy. Poza tym, MCT są transportowane do wątroby i oferują szybką dostawę energii. Zawiera również LCT (Long-Chain Triglycerides), które są cząsteczkami tłuszczu, których potrzebuje Twój organizm. To dlatego większość sportowców spożywa olej kokosowy.

3. Ma działanie antybakteryjne

Główną zaletą oleju kokosowego jest to, że ma właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne dzięki zawartości kwasu laurynowego, kwasu tłuszczowego, który jest znany ze zwalczania mikroorganizmów wywołujących choroby, takich jak Staphylococcus Aureus, Helicobacter Pylori i Escherichia Coli.

4. Zmniejsza głód

Olej kokosowy zmniejsza również głód jedzenia, ponieważ zawiera MCT. Wszystko sprowadza się do tego, jak Twój organizm je rozkłada. Poza tym MCT są spalane do produkcji ketonów, które są znane ze swojej zdolności do zmniejszania apetytu.

5. Poprawia zdrowie skóry

Olej kokosowy jest używany w wielu różnych produktach do pielęgnacji skóry. Powodem tego jest to, że może pomóc poprawić zdrowie i wygląd skóry. Robi to poprzez zwiększenie zawartości wilgoci w skórze, co również pomaga poprawić funkcję skóry i chroni przed czynnikami zewnętrznymi.

Dlaczego olej kokosowy w smoothie jest tak wspaniały?

Olej kokosowy to superżywność, która oferuje wiele korzyści zdrowotnych, gdy jest stosowana w smoothies. Zawiera on zdrowy tłuszcz, który pomaga organizmowi przetwarzać węglowodany zawarte w spożywanym smoothie i oferuje długotrwałą energię zamiast cukrowego załamania. Ważne jest, abyś dodał kilka składników superfood do swoich smoothies, takich jak olej kokosowy, migdały, awokado, siemię lniane i nasiona chia. Oto dlaczego smoothie z oleju kokosowego to świetny pomysł:

Zawiera MCTs

Ponad 50% oleju kokosowego zawiera MCT, które są trawione i wchłaniane przez wątrobę w celu dostarczenia energii. Ponieważ wątroba bezpośrednio wchłania olej kokosowy, oznacza to, że nie jest on przechowywany jako tłuszcz. To pomaga zwiększyć metabolizm. MCT pomagają również nawilżać i wygładzać skórę poprzez zatrzymywanie wilgoci. Ponieważ większość MCT występujących w oleju kokosowym to kwas laurynowy, pomaga on zwiększyć odporność i lepiej radzi sobie ze zwalczaniem infekcji. W rzeczywistości jest to niezbędny składnik.

Inne zalety Superfood

Olej kokosowy ma właściwości przeciwbakteryjne, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Kiedy dodasz go do swojego smoothie, wzmocnisz swoje ciało i sprawisz, że nic nie będzie w stanie Cię zniszczyć. Pomaga neutralizować wolne rodniki, co gwarantuje, że nie będziesz cierpiał na choroby zwyrodnieniowe.

Blendtopia Coconut Oil Smoothies

Kochamy olej kokosowy tak bardzo tutaj w Blendtopia, dodajemy go do kilku naszych ulubionych zestawów smoothie! Jeśli lubisz łatwość bycia w stanie zrzucić, wlać, mieszać i iść bez wszystkich pomiarów - nasze zestawy smoothie są dokładnie to, czego potrzebujesz, aby uprościć swoje życie.

Keto Green Smoothie

Nasz zestaw Keto Green Smoothie jest wypełniony zieleniną o niskiej zawartości węglowodanów i innymi przyjaznymi dla keto składnikami, które zapewniają doskonałą równowagę białka, zdrowych tłuszczów, błonnika, przeciwutleniaczy i nie tylko! Może pochwalić się organicznym kalafiorem, organicznymi ogórkami, organicznym szpinakiem, organicznym awokado, organicznym puree z kalafiora, wodą, organicznym olejem kokosowym z pierwszego tłoczenia, odtworzonym organicznym sokiem z cytryny, organicznymi mielonymi nasionami lnu, organicznymi nasionami konopi, organicznym mielonym imbirem, organicznym olejem mct i organicznym ekstraktem z owoców mnicha.

Keto Berry Smoothie

Jeśli lubisz słodki smak świeżego soku jagodowego, nasz Keto Berry Smoothie jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Jest pełen antyoksydantów, które pomogą wspierać Twoje ciało od wewnątrz. Jam-packed z istotnych składników odżywczych i witamin, nasz Keto Berry Smoothie zawiera organiczne kalafior, organiczne maliny, organiczne truskawki, organiczne puree kalafiora, woda, organiczny olej kokosowy virgin, reconstituted organiczny sok z cytryny, organiczne mielone nasiona lnu, organiczne mielone nasiona chia, organiczny mielony cynamon, organiczny olej mct, i organiczny ekstrakt owoców mnicha.

Keto Chocolate Chai Smoothie

Kto powiedział, że nie można cieszyć się zdrowym, przyjaznym dla keto smoothie, aby pomóc ograniczyć ten słodki ząb? Z naszym Keto Chocolate Chai Smoothie Kit, masz wszystkie korzyści zdrowotne pysznego smoothie - z wszystkich pysznych słodycz czekolady do zwiększenia! Nasz Keto Chocolate Chai Smoothie zawiera organiczny kalafior, organiczne awokado, organiczne puree z kalafiora, wodę, organiczny olej kokosowy virgin, organiczny kakao w proszku, organiczne mielone nasiona lnu, organiczny mielony cynamon, organiczny mielony kardamon, organiczny mielony imbir, organiczny mielony gałka muszkatołowa, organiczny olej mct, organiczny ekstrakt z owoców mnicha i organiczne mielone goździki.

Gdy raz dodasz olej kokosowy do swoich smoothies, już nigdy nie będziesz chciał się bez niego obejść. Pyszna półpłynna baza, jaką zapewnia olej, doda unikalny profil smakowy i zaoferuje szeroką gamę korzyści. W krótkim czasie stanie się jednym z Twoich ulubionych składników smoothie.